Příčiny poruchy erekce - Příznaky, léčba a léky

Porucha erekce je vcelku běžným a dnes již dobře léčitelným zdravotním problémem postihujícím jen v České republice až 800 tisíc mužů. Sama o sobě sice není závažným, život ohrožujícím onemocněním, ale je třeba si uvědomit, že právě porucha erekce bývá velmi citlivým ukazatelem celkového zdraví muže. Někdy se o ní dokonce hovoří jako o barometru mužského zdraví. Porucha erekce může být prvním příznakem jiného, dosud skrytého, i závažnějšího onemocnění. Důvodem je skutečnost, že většina rizikových faktorů pro vznik poruchy erekce je obdobná jako například pro rozvoj kardiovaskulárních onemocnění, která jsou dnes příčinou úmrtí až poloviny obyvatel v České republice.

Právě DNES jsem pro vás připravila:
7 pomůcek na podporu erekce
(osobně doporučuji)

Podívejme se na nejčastější příčiny poruchy erekce, jaké mají příznaky a jak se léčí.

Vysoký cholesterol, ateroskleróza

Zvýšená hladina cholesterolu a jiných tuků v krvi bývá úzce spojena s rozvojem aterosklerózy. Ateroskleróza (kornatění tepen) je chorobný proces postihující cévy v celém těle včetně cév penisu. Způsobuje postupné zhoršování průchodnosti cév a je například jednou z hlavních příčin infarktu myokardu.

Právě porucha erekce může být prvním příznakem, který pomůže u aterosklerózou ohrožených mužů toto onemocnění včas rozeznat a léčit.

Až 60 % mužů s vysokými hladinami cholesterolu a jiných tuků v krvi trpí současně poruchou erekce.

Cukrovka (diabetes)

Porucha metabolismu cukru (glukózy) způsobená nedostatkem inzulínu nebo jeho malou účinností. Postihuje až 5 procent obyvatelstva a může být spojena s potupným rozvojem závažných komplikací. Porucha erekce se u mužů s diabetem vyskytuje třikrát častěji než v běžné populaci a postihuje až 75 % mužů diabetiků.

Do 10 let od zjištění diabetu již trpí poruchou erekce více než 50 % mužů diabetiků.

Právě DNES jsem pro vás připravila:
7 pomůcek na podporu erekce
(osobně doporučuji)

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak (hypertenze) je onemocnění charakterizované zvýšeným tepenným tlakem ve velkém krevním oběhu. Jedná se o jedno z nejčastějších onemocnění, jehož příčina většinou není známa. Vysoký krevní tlak se nemusí zpočátku projevovat žádnými nápadnými příznaky, ale později se mohou dostavit závažné komplikace (srdeční selhání, urychlení aterosklerózy, ICHS, cévní mozkové příhody, postižení ledvin).

Až dvě třetiny mužů s vysokým krevním tlakem trpí poruchou erekce. Porucha erekce může být způsobena nejen samotným vysokým krevním tlakem, ale i léky, které na jeho snížení užíváte.

Ischemická choroba srdeční (ICHS)

Ischemická choroba srdeční je onemocnění způsobené zúžením srdečních tepen, nejčastěji na podkladě právě zmíněné aterosklerózy. ICSH může mít různé projevy, od typických bolestí na hrudi při námaze (angina pectoris) až po srdeční infarkt.

Právě porucha erekce může být prvním příznakem, který pomůže u mužů ohrožených ICHS toto onemocnění včas rozeznat a léčit. Až 54 % mužů s anginou pectoris trpí současně poruchou erekce.

Právě DNES jsem pro vás připravila:
7 pomůcek na podporu erekce
(osobně doporučuji)

Onemocnění prostaty

Onemocněním prostaty trpí až 25 % mužů starších 40 let a se stoupajícím věkem se jejich počet dále zvyšuje. Nejčastějším onemocněním prostaty je její nezhoubné zvětšení. Onemocnění prostaty se obvykle projevuje postupným nárůstem potíží při močení (častější močení, namáhavější močení, slabý proud moči, bolest při močení).

Až 50 % mužů s onemocněním prostaty trpí současně poruchou erekce. Právě porucha erekce může být prvním příznakem, který pomůže u mužů s onemocněním prostaty chorobu rozeznat a včas léčit.