Náhrada za vibrátor - Co použít místo dilda k masturbaci

Ještě nikdy jste vibrátor nebo dildo nepoužívali a chcete si nejdříve vyzkoušet, jaké by to s ním bylo? Nebo na vás přišla chuť na orgasmus, vibrátor není po ruce a potřebujete rychlou náhradu? Podívejme se na nejčastější náhrady za vibrátory a dilda, které můžete použít k masturbaci. A které se běžně nacházejí v každé domácnosti.

Právě DNES jsem pro vás připravila:
11 nejlevnějších vibrátorů (od 129 Kč)
(osobně doporučuji)

Nejdříve zvažte 3 bezpečná pravidla

Dříve, než nějaký předmět začneme používat jako náhradu za vibrátor, zvažme následující 3 pravidla.

 • 1. Může tento vibrátor způsobit infekci, přenáší bakterie?
 • 2. Může se tato náhrada vibrátoru zlomit nebo uvíznout uvnitř?
 • 3. Můžeme si způsobit nějaké zranění, má ostré výstupky?

Vezměme si například takovou okurku. Přenáší bakterie nebo může způsobit infekci? Ne, pokud přes ni přetáhnu nějaký levný kondom (od 30 Kč). Může se zlomit? Čerstvá okurka je velmi pevná a zlomení nehrozí. Má ostré výstupky? Nemá. Okurka, přes kterou přetáhneme kondom, je tedy jako náhrada vibrátoru velmi vhodná.

Právě DNES jsem pro vás připravila:
11 nejlevnějších vibrátorů (od 129 Kč)
(osobně doporučuji)

Vždy s pomůckou používejte ochranu - kondom

Pokud si jako náhradu vyberete jakoukoliv zeleninu (okurek, mrkev, banán), tak vždy používejte kondom. V obchodě lze koupit balíček kondomů okolo 60 Kč. Na internetu lze koupit balíček kondomů již od 30 Kč. Důvodů pro použití kondomů je několik.

Profesionální vibrátory jsou vyráběny z gelu (gelový vibrátor), silikonu (silikonový vibrátor) nebo ze skla (skleněné dildo). Všechny tyto materiály jsou neporézní. Tedy hygienicky a bezpečnostně vyhovující jako erotické pomůcky pro masturbování a vsouvání do vagíny nebo análního otvoru.

Oproti tomu naše náhrada vibrátoru bude porézní (například okurka) a tedy nehygienická, přenášející bakterie a nečistoty. Část pomůcky se může odlomit a způsobit zánět - například kousek banánu. A ovoce v neposlední řadě obsahuje cukry, které způsobují infekce (např. kvasinková infekce). Proto je důležité naše náhrady za erotické pomůcky používat společně s kondomem.

Právě DNES jsem pro vás připravila:
11 nejlevnějších vibrátorů (od 129 Kč)
(osobně doporučuji)

Nikdy nepoužívejte náhradu jako anální vibrátor

Ať již místo vibrátoru budete používat okurku nebo mrkev, nikdy je nepoužívejte jako anální vibrátor! Vždy pouze jako vaginální a k masturbování poštěváčku.

Podívejte se na tvar některého z análních vibrátorů, které se prodávají v sexshopech. Všechny tyto dilda a vibrátory mají rozšířený konec. Ten brání vklouznutí celého předmětu do análního otvoru.

Pokud například dildo celé vklouzne do vagíny, není problém jej opětovně vytáhnout. Vagína je pružná a lze do ní snadno strčit prsty. Oproti tomu anální otvor se za dildem uzavře a jakýkoliv pokus o vytažení dildo zasune ještě hlouběji do střeva. Z tohoto důvodu pro anální masturbování vždy používáme jen skutečné vibrátory s rozšířeným koncem. Nikdy nepoužíváme okurku, mrkev nebo jiné náhrady jako anální vibrátor.

Pokud jakýkoliv vibrátor nebo dildo uvízne v análním otvoru, je vždy nutné navštívit doktora. Bez gynekologických pomůcek je jeho vytažení nemožné.

Právě DNES jsem pro vás připravila:
11 nejlevnějších vibrátorů (od 129 Kč)
(osobně doporučuji)

14 věcí, které lze bezpečně použít

Dost bylo teorie, podívejme se na konkrétní předměty, které se dají použít jako náhrada za vibrátor nebo dildo. V každé domácnosti běžně najdeme:

 • Hřeben (s kulatým držadlem)
 • Elektrický kartáček (jako vibrátor na poštěváček)
 • Držadlo od hrnce (pokud lze oddělit a je dlouhé)
 • Tenisová raketa (případně na pinp-pong, badminton)
 • Veliká řasenka (případně jiná lahvička od kosmetiky)

Dále lze použít i zeleninu a ovoce:

 • Okurka (stačí jedna)
 • Mrkev (i více mrkví najednou)
 • Banán (pozor, je měkký)
 • Paprika (ale pouze sladká, ne pálivá)
 • Kukuřice (menších rozměrů)
 • Celer a další (tvarem vhodná) zelenina

A v neposlední řadě i:

 • Fixy a propisky (pozor na oddělení a uvíznutí vršku)
 • Láhev od spreje nebo parfému (má-li vhodný tvar)
 • Rukojeť od válečku na těsto

Budete-li používat kondom, není třeba již dalšího lubrikantu. všechny kondomy jsou lubrikované. Pokud se nebudete této rady držet a budete náhradu za vibrátor používat bez kondomu, použijte alespoň pár kapek lubrikačního gelu. Nejlevnější lubrikační gely se prodávají již za 50 Kč. Pouhé 2 až 3 kapky lubrikantu ochrání citlivou kůžičku před odřením a vše bude mnohem lépe klouzat.

Právě DNES jsem pro vás připravila:
11 nejlevnějších vibrátorů (od 129 Kč)
(osobně doporučuji)

Chcete vyzkoušet opravdové dildo nebo vibrátor? Podívejte se na nejlevnější nabídku vibrátorů a dild na českém internetu.